Липень 2018 – Схвалений бізнес-план демонстраційного проекту DemoUkrainaDH, який впроваджуватиме  комунальне підприємство «Павлоградтеплоенерго».  Запропонований проект включає підключення 4-ої міської лікарні до більшої системи опалення, а для підготовки гарячої води на даху лікарні будуть встановлені сонячні батареї. Крім цього, від мережі буде відключена віддалена житлова забудова і для неї побудують окрему котельню з твердопаливним котлом, в той час як газ використовуватиметься тільки для пікових навантажень та резерву. Частково будуть замінені трубопроводи опалення. Ці інвестиційні заходи суттєво скоротять використання в системі викопного палива. комунальне підприємство «Павлоградтеплоенерго».  Запропонований проект включає підключення 4-ої міської лікарні до більшої системи опалення, а для підготовки гарячої води на даху лікарні будуть встановлені сонячні батареї. Крім цього, від мережі буде відключена віддалена житлова забудова і для неї побудують окрему котельню з твердопаливним котлом, в той час як газ використовуватиметься тільки для пікових навантажень та резерву. Частково будуть замінені трубопроводи опалення. Ці інвестиційні заходи суттєво скоротять використання в системі викопного палива.

20 жовтня 2017р. ОКВПТГ «Миргородтеплоенерго» розпочало місцеві селективні тендерні процедури для вибору серед українських компаній підрядника з досвідом проектування та монтажу ІТП відповідно до найкращої європейської практики, а також з досвідом виконання робіт подібних до проектів DemoUkrainaDH

В першому регіональному семінарі програми DemoUkrainaDH «Отриманий досвід», який відбувся 31 травня у міській раді Кам’янця-Подільського, взяли участь більш ніж 100 представників обласних та міських органів влади, теплопостачальних підприємств та інших зацікавлених сторін українського сектору централізованого опалення. На семінарі була надана інформація про фінансовані в рамках програми проекти, як завершені, так і ті, що впроваджуються, а також були обговорені проблеми українського централізованого теплопостачання.

Представники підприємств, які впровадили проекти, розповіли про позитивні результати проектів, і не тільки про кращу експлуатацію або економію енергії, але також про вплив проекту на загальну діяльність підприємства. Значна увага в дискусіях також була приділена обговоренню наявних інституційних перешкод, з якими стикаються та яким намагаються протистояти теплопостачальні підприємства.

травень 2017р.

Програма DemoUkrainaDH має однозначну мету - продемонструвати в контексті українського централізованого опалення сучасні та енергоефективні технології та принципи проектування в сфері теплопостачання, виходячи з досвіду Скандинавських країн.

Для досягнення цієї мети від постачальників труб вимагається надання додаткових послуг, щоб забезпечити відповідність принципам проектування та технологічним вимогам протягом впровадження демонстраційних проектів. Ці послуги, «легкі компоненти» проекту, включають проведення тренінгів та нагляд протягом монтажних робіт.

Для перевірки досвіду та професіоналізму постачальників була проведена попередня кваліфікація серед постачальників, що випускають повний спектр продукції, в тому числі двотрубні системи, і їхня продукція сертифікована Європейською Асоціацією централізованого опалення (Euroheat). Постачальники, які пройшли попередню кваліфікацію це компанії Logstor A/S (Данія), SIA Poliurs (Латвія) та Brugg AG (Німеччина).

K P castleСпільно з Міжгалузевою Асоціацією «Укртеплокомуненерго», програма DemoUkrainaDH організує регіональний семінар «Отриманий досвід», який відбудеться 31 травня.

На цей семінар, який проводитиметься у Кам’янці-Подільському, будуть запрошені представники теплопостачальних підприємств та місцевих органів влади західної частини України, а також інші зацікавлені сторони українського сектора опалення. Восени буде проведений другий семінар, для східної частини України.

Семінар призначений для обміну досвідом щодо виконаних проектів та проектів, що впроваджуються, для обговорення проблем, які перешкоджають модернізації українських систем централізованого опалення, питань сталої експлуатації модернізованих систем, а також надання інформації про нові можливості отримання фінансування.

Запрошення та програма семінару будуть розповсюджені протягом травня. Будь ласка, надсилайте запити щодо участі в семінарі на адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Проекти DemoUkrainaDH у Тернополі, Чернівцях, Конотопі та Миргороді були підготовлені до початку впровадження ще навесні 2016р., але процес був загальмований, оскільки вносилися поправки до процедур погодження муніципальних гарантій Міністерством фінансів України. У серпні 2016р. була прийнята відповідна Постанова уряду України, яка усунула перешкоди. Однак, це відбулося запізно, щоб мати змогу впровадити проекти до початку опалювального сезону.

Зараз всі проекти подані на схвалення до Міністерства фінансів і ми сподіваємося, що видача муніципальних гарантій буде погоджена до кінця року, що дозволить підписати фінансові угоди у 2016 році та реалізувати проекти протягом 2017 року.

На засіданні Комітету з оцінки та моніторингу програми DemoUkrainaDH 2 лютого 2016 року були обрані нові проектні партнери для розробки демонстраційних проектів в рамках програми. Новими проектними партнерами стали комунальні підприємства «Тепломережі» (місто Кам'янське, Дніпропетровська область) та «Павлоградтеплоенерго» (місто Павлоград, Дніпропетровська область). Після успішного впровадження демонстраційного проекту в Полтаві, була схвалена розробка комунальним підприємством «Полтаватеплоенерго» другого демонстраційного проекту.

ZhytomyrП’ять демонстраційних проектів фінансованих у рамках програми DemoUkrainaDH були завершені у 2015 році. Зараз переваги від виконаних проектів використовують окрім Вінниці (де проект був завершений навесні) у Житомирі, Кам’янець-Подільському та Полтаві. Економія енергії у всіх проектах становить принаймні 30 % порівняно із ситуацією до впровадження проекту. Проект у Івано-Франківську буде завершений на початку весни 2016р. Ще три проекти готові до впровадження – завершена підготовка бізнес-планів і проекти схвалені Комітетом з оцінки та моніторингу програми DemoUkrainaDH та Інвестиційним комітетом НЕФКО. Це проекти в містах Чернівці, Тернопіль та Конотоп. Впровадження усіх трьох проектів планується завершити до початку опалювального сезону 2016-2017рр.

На засіданні Комітету з оцінки та моніторингу 22 квітня 2015 року були обрані нові проектні партнери – комунальне підприємство «Коменергосервіс» (місто Дніпропетровськ) та комунальне підприємство «Миргородтеплоенерго» (місто Миргород, Полтавська область). В цих містах в рамках програми DemoUkrainaDH будуть розроблені демонстраційні проекти.

Декілька проектів DemoUkrainaDH впроваджуються зараз. Проекти в містах Кам’янець-Подільський, Олександрія, Житомир, Івано-Франківськ та Полтава будуть виконані до початку опалювального сезону 2015-2016 років. Після цього ці міста користуватимуться перевагами модернізації та реалізованих енергоефективних заходів.

Наприкінці 2014 року у зв’язку з впровадженням демонстраційних проектів DemoUkrainaDH міста Івано-Франківськ та Полтава підписали з НЕФКО фінансові угоди. Зараз фінансові угоди підписані з усіма містами, які отримали погодження муніципальної гарантії від Міністерства фінансів України.